''Sanal sekreter'' nedir?
Sanal sekreter ofis, iş yeri ya da büronuzda bulunmak yerine farklı bir lokasyonda çalışan, sekterlik hizmetlerini alabileceğiniz, talepleriniz doğrultusunda iş desteği sağlayan bağımsız çalışandır.

Sanal sekreter ile ofis sekreteri arasındaki fark nedir?
Sanal sekreter firmanızın bordrosunda olmayan bir takım oyuncusudur. Geleneksel anlayıştaki ofisinizde bulundurduğunuz sekreterlerden farkı, size ya da firmanıza maddi, hukuki, yönetimsel ya da operasyonel herhangi bir yük yaratmamasıdır.
Sanal sekreter ile geleneksel anlayıştaki sekreter çalıştırmak arasındaki bir diğer önemli fark da ofiste bulundurduğunuz sekreter için maaşına ek olarak yapmak zorunda olduğunuz farklı gider ve düzenlemeler olmasıdır. Bunlardan ilk akla gelenler vergi, SGK, ulaşım ve yemek ödemeleri, hastalık ya da yıllık izinlerde sekreteryanızın boş kalması, erken çıkmalar-geç kalmalar nedeniyle yaşanan aksaklıklar gibi. Düzgün çalışan bir sanal sekreter servisinde tüm bu açıklıklar kapatılır. Özellikle Desktech Sanal Sekreterlik'te uygulandığı şekli ile mesai saatleri dışında gelen çağrıları da takip eden bir sanal sekreterlik hizmeti ile çalışıyorsanız tüm resmi tatiller, hafta sonları, öğle yemeği molaları, işe gelmemeler gibi tüm yükler omzunuzdan kalkar.

Sanal sekreter hizmeti almanın avantajları nelerdir?
*Mali avantaj: Hizmet kalitesinin seviyesinde rakiplerinizden üstün ve rekabetçi olmak; üçüncü kişilere karşı olumlu kurum algısı yaratmak, işleri aksatmadan büyütmek ve tüm bunları mümkün olan en düşük maliyetle hayata geçirme çabası tüm şirketler için şarttır. Sanal sekreterlik hizmeti, bu avantajları en düşük maliyetle sunar.
*Lokasyon avantajı: Bir sekreter çalıştırmak için bir ofis şarttır, bu da şirketiniz için kiradan elektriğe, temizlikten çay-kahve masrafına türlü ofis giderlerini doğurur. Oysa sanal sekreter için bir ofise bile ihtiyaç yoktur.
*Operasyon avantajı: Bir sekreter aramak, bulmak, işe giriş bildirgeler hazırlamak ve işe almak, işle ilgili eğitimleri vermek, SGK gibi diğer yasal yükümlülükleri takip etmek ve yerine getirmek girişimcileri ya da yöneticileri asıl işlerine konsantre olmaktan alıkoyar. Sanal sekreterde tüm operasyon yükü ortadan kalkar.
*Yönetimsel avantaj: Geleneksel yöntemde bir sekreter çalıştırmak eğitim, verimlilik takibi, işe geliş gidişlerin kontrolü, öğle yemeği, dinlenme molaları, yıllık izinler, hastalık gibi idari izinlerin düzenlenmesini gerektirir. Sanal sekreter kullandığınızda ise tüm bu yükü hizmet aldığınız firmaya yüklemiş olursunuz.

Desktech Sanal Sekreterlik’te tüm bunlara 249TL/ay ödeyerek sahip olursunuz.