İnsan yaşamının ilk 1000 gününün önemine dikkat çekmek amacıyla hayata geçirilen Bebek Konferansı, ebeveynler, anne ve bebek sağlığı ile ilgili mesleklerde faaliyet gösteren profesyoneller, sivil toplum kuruluşları, sosyal medya kullanıcıları ve basına yönelik bilgilendirme amaçlı bir sosyal sorumluluk projesi olarak 6 Nisan tarihinde Point Otel İstanbul'da düzenlenecek. Dorinsight tarafından Türkiye genelinde annelerle gerçekleştirilen anket çalışmasının sonuçlarının da açıklanacağı organizasyonun iletişim sponsorluğunu Desktech üstleniyor.

Annelerin ve anne adaylarının ilk 1000 günde sıklıkla sorduğu soruları cevaplamayı amaçlayan Bebek Konferansı'nda anne sütünün önemi, ek gıdalara geçiş, bebek sağlığı ve güvenliği, bebeğin aşı takvimini de içine alan geniş bir perspektif ile anne-bebek sağlığı konuşulacak. Konferans kapsamında Dorinsight tarafından Türkiye genelinde annelerle gerçekleştirilen anket çalışmasının da sonuçları katılımcılarla paylaşılacak. Konferans'ta ele alınacak konuları kapsayan ve Prof. Dr. İlknur Kılıç tarafından hazırlanan 'Bebeğiniz ve Siz' konulu kitap da katılımcılara sunulacak.

Anne-bebek sağlığına katkı sağlayan markaların sponsorluk desteği verdiği Bebek Konferansı'nın ana sponsorluğunu Nutricia, bilimsel sponsorluğunu Kadıköy Şifa Hastanesi üstlenirken GSK,

Hipp, Danone, Hepsiburada ve Lansinoh da destek veren diğer sponsor markalar... Konferansın iletişim sponsorluğunu ise Desktech Sanal Sekreterlik ve Çağrı Merkezi Çözümleri, Haber Atölyesi ve Sodamedya üstleniyor.

Detaylı bilgi için www.bebekkonferansi.com adresini ziyaret edebilir ya da 0216 577 29 70 numaralı Bebek Konferansı İletişim Hattı'nı arayarak Desktech ekibinden bilgi alabilirsiniz.