Desktech Sanal Sekreterlik Hizmetleri, ülkemizin itibarlı kurum ve kuruluşları ile olan işbirliklerine bir yenisini ekledi. İstanbul Barosu Anlaşmalı Kurumları arasına girmeyi başaran Desktech, sanal sekreter kullanmayı tercih eden İstanbul Barosu avukatlarına da hizmet veriyor olacak.

Sürekli hareket halinde olan meslek grupları arasında sayılabilecek avukatlar, çoğu zaman adliyeler arasında koşturmak ve 7/24 müvekkilleri tarafından ulaşılabilir olmak zorundalar. Bu nedenle geleneksel yöntem olan ofiste sekreter çalıştırmak çoğu zaman ihtiyaçlarını karşılamamakta… Üstelik telefonlarının her daim yüksek bir kalite standardı ile cevaplanması, etkili bir itibar yönetimini için de şart. İşte bu avantajların tümünü barından Desktech Sanal Sekreterlik, ‘’serbest meslek sahibi’’ oldukları için bir ofise bile ihtiyaç duymayan avukatlar için biçilmiş kaftan.

İstanbul Barosu’nun kuruluşu: Türkiye’de savunma mesleğini düzenleyen ilk yazılı metin, 13 Ocak 1876 tarihli “Mehakimi Nizamiye Dava Vekilleri Hakkında Nizamname”dir. Bu nizamnamenin 30. maddesi, dava vekillerinin işlerine bakmak ve Adliye Nezareti ile bağlılığını sağlamak üzere bugünkü anlamda Baro sayılabilecek bir Cemiyeti Daime kurulmasını öngörmekteydi. İstanbul’da dava vekilliği yapanlardan altmış üç kişi 1878 yılında İstanbul’da ilk Genel Kurul toplantısını yapmıştır.