Girişimcilere sanal sekreterlik hizmeti vermek; farklı iş modelleri oluşturma ve uzun dönemde ekonomik büyüme hedefleyen girişimcilerin müşterileri için daha kolay ulaşılır olma, telefonlarının 7/24 ve profesyonel bir ekip tarafından cevaplanması gibi alanlarda desteklemek; böylece işlerine konsantre olmalarını sağlamak; büyümelerine ivme kazandırmak amacıyla başlatılan ''İletişimde Desktech'' projesi üç şanslı girişimcisini belirledi.

Desktech İletişim ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Güzin Muratoğlu konu ile ilgili olarak ''İletişimde Desktech olarak isimlendirdiğimiz projede amacımız Desktech sanal sekreterlik hizmetlerine en çok ihtiyaç duyan, hizmetlerimizden en çok faydayı sağlayacak, bizim en çok katkı sağlayacağımız kişi ya da ekipleri bulmaktı.'' dedi.

Desktech'in web sitesi üzerinden yapılan başvurular arasından, gönderilen formu dolduran, şirketini ve ihtiyacını en iyi tarifleyen girişimciler arasından yapılan seçim sonunda biri İzmir’den olmak üzere üç firma belirlendi. Bu firmalar sırasıyla: henüz kuruluş aşamasında olan MEB Organizasyon; diğeri İzmir’den katılan ve ofisi küçük, iş hacmi büyük Turas Mühendislik ve işinin doğası nedeniyle sürekli sahada olması gereken Ram İnşaat.

Teknoloji alt yapısını Koç Holding’e bağlı Callus A.Ş.’den alan Desktech Sanal Sekreterlik İstanbul Barosu anlaşmalı kurumları arasında yer alıyor. FO-DER Finansal Okur Yazarlık Derneği’nin desteklediği bir ''outsource'' firması olan Desktech, Özyeğin Üniversitesi 10binKadın Girişimci Programı tarafından da mezunlarına tavsiye ediliyor.